top of page

Hakkımızda

 

Lavysoft, zeytinyağının şifalandırma özelliğini kullanarak doğal sabunlar üretmek üzerine kurulmuş bir firmadır. Lavysoft olarak ürünlerimizde ve paketlememizde geri dönüştürülemeyen, doğaya zarar veren hiçbir kaynak kullanmıyoruz.

 

Özellikle son dönemlerde artan el yıkama sıklığı ile beraber doğal ürünlerin kullanımı önem kazanmıştır. Vücudumuz cildimiz aracılığı ile temas eden kozmetik içeriklerin %60'ını emerek, metabolize etmektedir. Bu nedenle sabunlarımızda renk ve koku verici kimyasallar başta olmak üzere paraben, SLS, sentetik silikon, alüminyum, florür, alum tuzu, talk ve metalik oksit kesinlikle kullanmıyoruz.

 

Sabunlarımızın temel içeriğini zeytinyağı oluşturmaktadır. Zeytinyağı antioksidan özelliği (E vitamini) ve skualen içeriği ile cildin yenilenmesine ve nemlenmesine yardımcı olur. Soğuk prosesle ve tamamen el yapımı olarak üretilen katı ve sıvı sabunlarımızda kullanım amacına yönelik olarak esansiyel yağlar ve bitki özleri kullanılmaktadır. Dolayısıyla sabunlarımız rengini bitki özlerinden, kokusunu doğal yağlardan almaktadır.

  "Follow the Nature!" sloganımızla doğallıktan uzaklaşmayarak üretimlerimizi bu şekilde sürdürüyoruz.

20221030_164405-01_edited.jpg
bottom of page