top of page

Piyasadaki diğer sabunlardan farkımız ne ?

Piyasadaki fabrikasyon sabunlar pazarlama amacı ile bol köpüklü, rengarenk ve yoğun parfümlüdür. İçeriğinde cilt tarafından emildiğinde toksik etki yapan, cilt sorunlarına ve kanserojen etkilere sebep olan kimyasalları barındırırlar. 

Kimyagerimiz tarafından özel reçete ile el yapımı olarak üretilen sabunlarımız tamamen doğal içeriklidir. Sabunların içerikleri tamamen doğal yağlar ve bitki özleri kullanılarak oluşturulur. Köpürmesi için kimyasal maddeler yerine hindistan cevizi yağı kullanılır. Renk verici madde olarak bitki özleri ve ekstraktları ilave edilir. Parfüm yerine esansiyel yağlar kullanılır (lavanta yağı gibi).

20221030_162016-01_edited.jpg

Kastil sabun nedir ?

Yeni nesil kastil sabunları kıvam arttırıcı ve koruyucu içermez. Zeytinyağı, kastil sabunun ana maddesidir. Kastil sabunun doğal pH dengesi alkalidir (pH 10 ve üzeri). Dolayısıyla bakteriler ve mikroorganizmalar bu pH aralığında yaşayamazlar.

 

Kastil sabunlarımız el, yüz, vücüt ve saç için tüm cilt tiplerinde kullanılabilir. Ayrıca evlerde temizlik malzemesi olarak da kullanılması uygundur.

Test tüpleri

Doğal sabunlarımızın içeriği nedir?

Doğal sabunlarımızın içeriğinin hepsinde saf zeytinyağı vardır. Buna ek olarak kullanım amacına yönelik doğal esansiyel yağlar (hindistancevizi yağı, hint yağı, shea yağı, lavanta yağı, papatya yağı, biberiye yağı vs. ) ilave edilir.

Sıvı ve katı sabunlarımız soğuk proses yöntemi ile tamamen el yapımı olarak üretilmiş olup hiçbir toksik madde içermez.

*Sabunlarımız sodyum Lauryl/Lauret sülfat (SLS), propilen glikol, petrol ürünleri, E.D.T.A, paraben, sentetik renklendirici, palmiye yağı ve kıvam arttırıcı, koruyucu maddeler içermez.

Test tüpleri
20221030_165832-01_edited.jpg

Doğal katı sabunlarımız nasıl kullanılmalıdır ?

  • Kullanım ömrünü uzun tutmak için mümkün olduğunca az suyla temas etmelidir.

  • Kullanım esnasında üzerine su gelmeyecek bir yere konulmalı.

  • Kullanıldıktan sonra köpüğü durulanmamalı ve kolayca süzülüp kuruyabileceği bir yere konulmalı (tel raf gibi)

bottom of page